Lista Najczęściej Zadawanych Pytań:

 1. Czy będzie gracz zawodowy na LSG?
  Jak zawsze postaramy się aby zawodowiec odwiedził LSG.

 2. Czy LSG jest obozem kolonijnym?
  Nie. Wymagane jest aby niepełnoletni przyjeżdżali pod opieką osoby dorosłej, lub też posiadali pisemną zgodę rodzica na pobyt. Organizator stara się jednak zapewnić odpowiednią opiekę i nadzór nad osobami niepełnoletnimi.

 3. Jaki jest standard domków ile jest w nich miejsc?
  Domki traperskie to drewniane budyneczki oceplone gliną, łóżko to materac (śpiwór należy samemu przywiezć) położony na drewnianej ramie. W domkach jest prąd i światło. Każdy z siedmiu domków składa się z dwóch pokojów o pojemności 5 lub 4 osoby (innych wielkości pokojów NIE MA). Domki należy rezerwować (detale w cenniku) na całość obozu. Dla osób przyjeżdzających na LSG na kilka dni alternatywną opcją noclegową jest tzw. Ed – poddasze przerobione na sypialnię (dwa pokoje 4 i 6 osobowe). FOTKI STANDARDU ALASKI

 4. Jak z dostępem do ciepłej wody i prądu na polu?
  Są płatne prysznice, czynne rano i wieczorem. W bezpłatnych umywalniach jest tylko zimna woda, ale można np w celu zrobienia prania podgrzać sobie wodę kuchennym czajniku. Prąd jest dostępny w domkach oraz zabudowaniach (kuchnia – chata Adama i oczywiście stodole gdzie odbywać się będą turnieje. Jest więc możliwość podłączenia laptopa czy komórki.

 5. Gdzie można sobie coś ugotować?
  Kuchnia dostępna dla obozowiczów jest dobrze wyposażona. Są lodówki, piec (na drewno), czajniki elektryczne, toster. Sklepik obozowy jest dobrze zaopatrzony i można kupić nie tylko zupki chińskie, ale i mąkę, ja, ziemniaki konserwy i wiele innych.

 6. Czy moge otrzymać za LSG rozliczenie na potrzeby dofinansowania z zakładu pracy?
  Tak. Należy jednak uprzednio sprawdzić w swojej firmie zasady rozliczania a następnie zgłosić się do organizatora przed lub na samej LSG z danymi do faktury.

 7. Czy osoby niegrające w Go mogą przyjechać na LSG?
  Tak. LSG oferuje dużo niegoistycznych atrakcji. Dlatego też członkowie rodzin nie grajacy w go na pewno znajdą dla siebie zajęcie. Jednakże ich również obowiązuje cennikowa ‘opłata za LSG’

 8. Czy muszę się rejestrować?
  TAK, KONIECZNIE. Organizator bardzo lubi wiedzieć ile osób może się spodziewać – dzieki czemu łatwiej mu zorganizować atrakcje i budżet.

 9. Czy mogę przyjechać prywatnie (jako osoba niezarejestrowana) na Alaskę w czasie LSG?
  Tak, ale proszę wtedy nie liczyć na żadne wygody i atrakcje (jak choćby dostępność gier planszowych, możliwość wykupienia posiłków, uczestnictwo w turniejach itp.). Podobnie ma się sprawa z dostępnością do zwyczajowych udogodnień Alaski (jak kuchnia itp.) Obozowicze zawsze mają pierwszeństwo.